Researcher pro Laboratoř pro výzkum infrastruktury

Ředitel VŠ ústavu IT4Innovations Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava vypisuje výběrové řízení k obsazení místa na pozici Researcher pro Laboratoř pro výzkum infrastruktury.
Náplň pracovní činnosti:
  • práce v týmu zabývajícím se výzkumem HPC infrastruktury, implementací a optimalizací algoritmů využívajících HPC infrastrukturu, vizualizací vědeckých dat z HPC simulací, paralelním renderingem a energetickou efektivitou v HPC prostředí,
  • profilování a optimalizace algoritmů pro náročné výpočty s ohledem na výkonnost i energetickou spotřebu,
  • dokumentace „best practices“ shrnující zkušenosti při vývoji a optimalizaci komunitních HPC kódů,
  • zapojení do národních i mezinárodních výzkumných a průmyslových projektů,
  • spolupráce na VaV výstupech.
Očekáváme:
  • vysokoškolské vzdělání v oblasti IT nebo výpočetních věd, min. požadovaný stupeň Ing. v době nástupu,
  • zkušenosti s Linuxovými operačními systémy,
  • znalost vývoje aplikací v C/C++,
  • základní (lépe pokročilá) znalost vývoje paralelních algoritmů (MPI, vlákna, asynchronní programování, OpenMP, SIMD vektorizace),
  • schopnost samostatně analyzovat komplexní problémy související s výpočetní infrastrukturou,
  • navrhovat, plánovat a implementovat inovativní řešení,
  • ochota dále se vzdělávat,
  • aktivní znalost anglického jazyka.
Pokračování na zdrojové stránce: https://www.it4i.cz/wp-content/uploads/2019/01/IT4I-VR-researcher-VI-INFRA-1-2019.pdf