Vědecký pracovník/pracovnice – analýza potravin

Náplň práce: Vědecko-výzkumná činnost; využití především chromatografických metod, hmotnostní spektrometrie, MALDI – TOF...; Řešení národních a mezinárodních vědeckých projektů v oblasti působení laboratoře; Samostatné provádění experimentů, jejich vyhodnocování a publikování v prestižních časopisech v anglickém jazyce; Samostatná příprava návrhů vědecko – výzkumných projektů; Spolupráce při přípravě vědeckých a odborných konferencí či seminářů.   Požadujeme: Vysokoškolské vzdělání s titulem minimálně Ph.D. / CSc. získaným v rámci biologického, chemického či zemědělského oboru; Anglický jazyk minimálně na úrovni B2 (slovem i písmem); Zkušenosti s chromatografickými metodami, hmotnostní spektrometrií a MALDI-TOF výhodou; Pracovní zkušenosti na pozici vědeckého či pedagogického pracovníka výhodou; Zkušenosti s prezentacemi na konferencích či seminářích; Organizační schopnosti, spolehlivost, samostatnost, komunikativnost, pečlivost, schopnost práce ve stresu, aktivní přístup k práci a vysokou flexibilitu; Řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič/ka; Práce na PC (MS Office, specializované SW spojené s analýzou dat apod.); Výborný zdravotní stav.   Nabízíme: Zajímavou práci v mezinárodním kolektivu; Získání pracovní zkušenosti v oboru; Příjemné pracovní prostředí v nově vybudovaných prostorách fakulty; Možnost osobního i profesního rozvoje; Další zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, stravenky, příspěvek na kurzy AJ, univerzitní školka).   Nástup: únor 2019 Pracovní úvazek: 1,0 Nástupní hrubá mzda: 24 000 – 35 000 Kč měsíčně (dle Mzdového předpisu JU). Místo výkonu práce: ÚAOV, Laboratoř výživy, Husova tř. 458/102, České Budějovice 370 05 Strukturované životopisy spolu s motivačním dopisem a kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte Ing. Mirce Průšové na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adresu Fakulta rybářství a ochrany vod, děkanát FROV JU, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany, nejpozději do 31. 1. 2019.