Vývojový pracovník v oblasti laserové spektroskopie – ovládací a analytický software

Ředitel CEITEC VUT vypisuje výběrové řízení na pozici:

Vývojový pracovník v oblasti laserové spektroskopie

- ovládací a analytický software

  Skupina Laserové spektroskopie se na CEITEC VUT zabývá výzkumem v oblasti spektroskopie laserem buzeného plazmatu a tedy i vývojem a výrobou zařízení provádějících prvkovou analýzu na základě této metody. Prostřednictvím laserové spektroskopie lze v laboratorních i venkovních podmínkách zjistit povrchové i podpovrchové chemické složení zkoumaného vzorku (prvková analýza). Využití nabízí jak ve výzkumných institucích, tak v průmyslu či veřejných službách, a to s globálním záběrem. Vývojový pracovník bude na své pozici zodpovědný za tvorbu ovládacího SW pro High-end instrumentacitvorbu SW pro zpracování dat a implementaci výsledků vědeckého zaměření. Požadujeme:
  • zkušenosti s vývojem v C++, Qt
  • schopnost určovat směr vývoje SW a HW
  • znalost anglického jazyka - B2 a lepší (slovem i písmem)
  • dobré komunikační schopnosti - vedení schůzí
  • human centered design výhodou
  • základní znalosti elektrotechniky a optomechaniky výhodou
  Náplň práce:
  • organizace dílčích činností v souladu s harmonogramem projektů
  • programování uživatelského softwaru
  • implementace HW třetích stran
  • kontrola naplnění stanovených cílů, požadavků výzkumného týmu
  • výkazy řídicím pracovníkům
  Nabízíme:
  • práci v dynamicky se rozvíjejícím týmu
  • účast na vývoji high-end přístrojů
  • možnost cestovat do zahraničí
  • vývoj technologie na rozhraní chemie a fyziky
  • možnost účastnit se vědeckého výzkumu
  • adekvátní finanční ohodnocení
  • flexibilní pracovní doba
  • kariérní a osobní růst
  • 6 týdnů dovolené

Začátek: 25.1.2019 Otevřeno do: 27.2.2019