PhD Student / PhD Studentka – Laboratoř klinické proteomiky

Hledáme posilu pro náš mladý tým. Laboratoř klinické proteomiky 1. LF UK v centru BIOCEV se zaměřuje na objasňování molekulárních mechanismů závažných onemocnění s pomocí (nejen) proteomické analýzy. Věnujeme se rovněž hledání nových biomarkerů a molekulárních cílů pro budoucí terapie. Více na: http://faustus-technologies.webnode.cz V současnosti řešíme tyto projekty:
  • Studium proteomu vzácných neuroendokrinních nádorů, identifikace biomarkerů a „drug targets“
  • Popis molekulárních mechanismů chronického srdečního selhání
  • Hledání proteinových biomarkerů roztroušené sklerózy
Hledáme kandidáty se zájmem o studium bílkovin podílejících se na patogenezi závažných lidských onemocnění. Využíváme především moderní proteomickou analýzu založenou na hmotnostní spektrometrii a hledáme proto zájemce s vřelým vztahem k bílkovinám, kteří by se chtěli (nejen) s těmito moderními postupy seznámit a využívat je. Nabízíme práci v instrumentálně, finančně i personálně vybavené laboratoři. Poskytujeme úvazek ke stipendiu, prostor a stimulaci k odbornému růstu, osvojení si nejmodernějších metod a pestrou práci v přátelském prostředí malé pohodové skupiny (školitel, 1x PGS, 2 PhD), v moderním špičkově vybaveném vědeckém centru BIOCEV ve Vestci za hranicí Prahy. Nepracujeme v noci ani o víkendech, nejsme otrokáři! Pracoviště: 1. lékařská fakulta UK - BIOCEV, Průmyslová 595, 252 50 Vestec  (www.biocev.eu) Kontakt: V případě zájmu nás kontaktujte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.