Asistent/ka nebo odborný/á asistent/ka na Katedře severoamerických studií na Institutu mezinárodních studií

Děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa asistent/ka nebo odborný/á asistent/ka se zaměřením na politiku a současnou společnost Spojených států Amerických na Katedře severoamerických studií na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Požadavky:
  • vysokoškolské vzdělání příslušného směru (politologie, amerikanistika, mezinárodní vztahy, teritoriální studia, historie)
  • doktorské studium v příslušném oboru nejdéle dva roky před dokončením či dokončené
  • vynikající znalost angličtiny v mluvené i psané formě
  • zkušenost v oblasti odborného výzkumu, publikační činnost
  • zkušenost s psaním a realizací grantových projektů výhodou
Nabízíme:
  • pracovní úvazek ve výši 1,0
  • předpokládaný nástup nejpozději k 1. 10. 2019
  • pracovní náplň: vlastní vědecko-výzkumná činnost, vedení přednášek a seminářů, působení v komisích, vedení studentů a posuzování studentských prací, vnější prezentace katedry, administrativní činnosti spojené s chodem katedry
Písemná přihláška musí obsahovat:
  • akademický životopis
  • motivační dopis včetně koncepce výzkumu a výuky (nabídka kurzů a jejich anotace pro konkrétní nabízené místo) – max. 5 stran
  • přehled odborné publikační činnosti za posledních 5 let
  • ukázku psaného textu (publikovaný či nepublikovaný)
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání