Docent(ka) pro oblast výpočetní technika / počítačové sítě na katedře informatiky a výpočetní techniky FAV ZČU

Předpoklady:
  • Docent v oboru výpočetní technika, počítačové sítě a příbuzných.
  • Aktivní dlouhodobá vědecko-výzkumná činnost v oboru podložená recenzovanými publikacemi na mezinárodní úrovni.
  • Zkušenosti s výukou na bakalářské i magisterské úrovni v oboru a úspěšným vedením studentů doktorského studia. Schopnost vyučovat předměty na bakalářské a magisterské úrovni v českém jazyce.
  • Doložené působení či stáž na zahraniční univerzitě, nebo alespoň účast na mezinárodních projektech.
  • Schopnost získávat a vést grantové projekty případně zakázky smluvního výzkumu.
  • Schopnost koordinace vědecko-výzkumných a pedagogických aktivit, včetně interdisciplinárních.
  • Aktivní znalost anglického jazyka; znalost dalších jazyků výhodou.
  • Výhodou jsou schopnosti tvorby technických řešení a zkušenosti v některé z oblastí: návrh elektronických zařízení, specializované výpočetní či komunikační systémy, distribuované systémy, počítačová bezpečnost.
  • Zájem o rozvoj a růst oboru v pedagogické i výzkumné oblasti, ochota spolupracovat v tomto směru s ostatními odbornými skupinami na katedře i zahraničními pracovišti.
  • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou.
  • Práci na aktivně se rozvíjejícím akademickém pracovišti s dlouhou historií v oboru výpočetní techniky a širokým spektrem odborných zaměření.
  • Významnou roli ve směřování vzdělávacích i výzkumných aktivit pracoviště v oboru.
  • Podporu pro vědecko-výzkumné aktivity v souladu s kariérním řádem pracoviště, včetně motivačního systému ohodnocení nadprůměrné odborné práce.
  • Příjemné prostředí středně velké fakulty se silnou orientací na propojení pedagogiky, základního a aplikovaného výzkumu.
  • Možnost příspěvku na přestěhování.
  • Moderní vybavení v nových prostorách, klidný univerzitní kampus s dobrou dopravní dostupností a vlastními parkovacími prostory.
  • Blízkost významných akademických pracovišť a průmyslových partnerů.
Úvazek: 1,0 (40 hodin týdně) Mzda: dle Vnitřního mzdového předpisu ZČU Předpokládaný nástup: 1. 11. 2020, popř. dle dohody Termín podání přihlášek: do 6. 10. 2020 včetně Přihlášky spolu s doklady o vzdělání, kvalifikaci, přehledem dosavadní praxe a odborným životopisem zašlete na: Bc. Kateřina Pechmanová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pro dotazy k formě a náplni práce, prosím, kontaktujte doc. Ing. Přemek Brada, MSc., Ph.D., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..