Analytik (statistická analýza a data mining)

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.cz, www.facebook.com/recetoxwww.youtube.com. Do výzkumného týmu Dr. Evy Budínské (https://www.recetox.muni.cz/vyzkum/lide/dr-eva-budinska) hledáme nového kolegu/novou kolegyni na pozici Analytik (statistická analýza a data mining biologických a medicínských dat) pro zajištění služeb infrastruktury v oblasti analýzy biomedicínských dat. Nabízíme zajímavou práci v přátelském mezinárodním kolektivu špičkového pracoviště, flexibilní pracovní dobu. Pozice je vhodná pro juniorní i zkušenější uchazeče s praxí v podobné oblasti.   Náplní Vaší práce bude zejména
  • Hlavní pracovní náplň spočívá v aplikaci statistických metod v analýze dat z biologických a medicínských experimentů jež zahrnuje:
  1. pomoc s designem experimentu a návrhem hypotéz
  2. kontrola kvality, čištění a transformace dat
  3. explorativní analýza (popisné statistiky, grafy)
  4. statistická analýza dat a data mining (testování hypotéz, vícerozměrné přístupy, prognostické a prediktivní modely)
  5. interpretace výsledků, aktivní komunikace se zadavatelem
  • Práce probíhá v multidisciplinárním týmu v národních i mezinárodních vědeckých projektech, komunikace probíhá v češtině i v angličtině
  Požadujeme
  • VŠ vzdělání v oboru statistika, biostatistika, matematické biologie apod.
  • Znalost skriptování v SW pro analýzu dat (R , SAS, SPSS)
  • Ochotu pracovat v interdisciplinárním a mezinárodním prostředí
  • Analytické a kritické myšlení a aktivní přístup
  • Chuť se vzdělávat v biologii a medicíně (vzhledem k pochopení dat) a v nových metodách (statistické) analýzy dat
  • Komunikativní a příjemné vystupování
  • Schopnost domluvit se anglicky
Výhodou
  • Znalost skriptování v R a R-Studio, R/Shiny
  • Zkušenosti s analýzou biomedicinských dat
  • Alespoň uživatelská znalost OS Unix/Linux, základy Bash
  Nabízíme
  • Práci na hlavní pracovní poměr pro prestižní vědecké pracoviště s mezinárodním přesahem a spoluprací
  • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost dalšího školení a vzdělávání
  • Aktivní využití angličtiny
  • Zaměstnanecké výhody: 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba, stravenky nebo zvýhodněné stravování v Menzách MU, příspěvek na penzijní spoření, slevy na jazykové kurzy MU, v univerzitním kině Scala a v univerzitních knihovnách, výhodné mobilní tarify Vodafone, ad.
  • Místo práce v moderním pracovišti areálu Univerzitního kampusu Bohunice s dobrou dopravní dostupností
  • Nástup možný ihned
  Zaujala Vás pozice a chcete se stát členem našeho týmu? Jak se přihlásit Svůj (i) strukturovaný životopis, (ii) krátký motivační dopis a (iii) případný doporučující dopis zasílejte vyplněním e-přihlášky MU v sekci Elektronická přihláška, kterou naleznete v tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/kariera-na-mu/volna-mista/58434 Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o přijetí.  V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybností o správném jejím odeslání kontaktujte Barboru Chlubnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši reakci!   Proces výběru Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce. Pokud se Vám neozveme nejpozději do 10 pracovních dní po oficiálním termínu uzávěrky přihlášek, znamená to, že jsme dali přednost uchazečům, jejichž profil lépe odpovídal našim nárokům kladeným na hledanou pozici. Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců.   Více o nás Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 9 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty. Jsme univerzitou se širokým výzkumným spektrem výzkumných oblastí se silným mezinárodním postavením. Naší misí je poskytovat vzdělávání a výzkum nejvyšší kvality. Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.