Vedoucí oddělení IT

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.cz, www.facebook.com/recetoxwww.youtube.com.   Hledáme zkušeného IT profesionála i nadšence, kolegu či kolegyni, který dokáže dále modernizovat IT našeho centra, zapojit se do stávajících projektů i přicházet s novými nápady a řešeními dle potřeb centra s aktuálně třemi sty zaměstnanci a stovkou externích spolupracovníků.   Náplní Vaší práce bude zejména
  • řízení, rozvoj  a správu IT v centru
  • implementaci systémových řešení vyvíjených ÚVT MU
  • spolupráci s dalšími odděleními PřF/MU v oblasti IT
  • řešení koncepčních a systémových požadavků výzkumných týmů a oddělení centra
  • zdokonalování IT v centru a zavádění nových trendů
  • edukaci uživatelů v oblasti IT a bezpečnosti IT
  • řízení dvoučlenného týmu IT technické podpory
  • zajištění každodenního běhu IT centra a podpory uživatelům
  • nákup nového HW a SW, jeho evidenci a inventarizaci
  • řízení centrální evidence HW, SW, licencí, přístupů a oprávnění centra
  Požadujeme
  • vzdělání v oboru informatiky nebo příbuzného oboru
  • prokazatelná praxe v oboru IT min. 3-5let
  • znalosti a orientace v oboru IT  - operační systémy Microsoft, Linux; instalace; základy databázových systémů; základní orientace v programovacích jazycích; znalost síťového provozu; FW, VPN, šifrování; orientace v bezpečnostních normách; znalosti aplikací MS Office 365 ad.
  • zkušenosti s implementací SW aplikací do firemního prostředí
  • Aj pro denní ústní i písemnou komunikaci s uživateli v centru
  • zodpovědnost, samostatnost, spolehlivost, proaktivita
  • schopnost naslouchat potřebám uživatelů a dobré komunikační dovednosti
  • manažerské schopnosti a předpoklady
  Nabízíme
  • Motivující prostředí prestižního pracoviště s mezinárodním přesahem a špičkovým technickým vybavením
  • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost realizovat se a podílet na zlepšování našich procesů
  • Aktivní využití angličtiny
  • Místo práce v moderním pracovišti areálu Univerzitního kampusu Bohunice s dobrou dopravní dostupností a vyhrazeným parkovacím místem
  • Notebook a SIM
  • Nástup možný ihned
  • Zaměstnanecké výhody: 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba, stravenky nebo zvýhodněné stravování v Menzách MU, příspěvek na penzijní spoření, slevy na jazykové kurzy MU, v univerzitním kině Scala a v univerzitních knihovnách, výhodné mobilní tarify Vodafone, ad.
  Zaujala Vás pozice a chcete se stát členem našeho týmu? Jak se přihlásit Svůj (i) strukturovaný životopis, (ii) krátký motivační dopis a (iii) případný doporučující dopis zasílejte vyplněním e-přihlášky MU v sekci Elektronická přihláška, kterou najdete v tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/kariera-na-mu/volna-mista/58415 Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o přijetí.  V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybností o správném jejím odeslání kontaktujte Barboru Chlubnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor.   Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši reakci!   Proces výběru Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce. Pokud se Vám neozveme nejpozději do 10 pracovních dní po oficiálním termínu uzávěrky přihlášek, znamená to, že jsme dali přednost uchazečům, jejichž profil lépe odpovídal našim nárokům kladeným na hledanou pozici. Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců.   Více o nás Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 9 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty. Jsme univerzitou se širokým výzkumným spektrem výzkumných oblastí se silným mezinárodním postavením. Naší misí je poskytovat vzdělávání a výzkum nejvyšší kvality. Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.