Docent/Profesor v oboru fyzika na Katedře fyziky Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické

Děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci vypisuje výběrové řízení na místo akademického pracovníka: DOCENT/PROFESOR V OBORU FYZIKA NA KATEDŘE FYZIKY Charakteristika:
  • vzdělávací činnost – vedení přednášek, seminářů a kvalifikačních prací studentů
  • příprava a garance akreditací studijních programů
  • vedení výzkumných projektů ve fyzice
  • sebevzdělávací a publikační aktivity
Požadované dovednosti:
  • min. 5 let pedagogické praxe v oboru fyzika nebo v příbuzných technických oborech
  • zájem o výzkumnou práci a výuku ve fyzice
  • odpovídající publikační činnost
  • schopnost vedení týmu
Požadované vzdělání a praxe:
  • vysokoškolské vzdělání nebo vědecká hodnost Ph.D. ve fyzice, didaktice fyziky nebo v příbuzném technickém oboru
  • habilitační/profesorské řízení v oboru fyzika nebo didaktika fyziky
Pracovní poměr:
  • 100 % úvazek, případně nižší dle dohody (min. 50 % úvazku)
  • pracovní smlouva bude uzavřena na dobu určitou do 30. 6. 2023
Termín nástupu:
  • únor 2021, příp. dle dohody
Mzdové zařazení:
  • mzdová třída A4 nebo A5 dle Vnitřního mzdového předpisu a dosažené vědecké hodnosti
Pracovní podmínky a mzdové zařazení se řídí Pracovním řádem, Vnitřním mzdovým předpisem Technické univerzity v Liberci, zákoníkem práce a Řádem výběrového řízení pro obsazování míst akademických pracovníků a dalších zaměstnanců Technické univerzity v Liberci. Nabízíme:
  • práci na výzkumných projektech
  • příjemné pracovní prostředí
  • zajímavou, různorodou a zodpovědnou práci
  • pružnou pracovní dobu
  • možnost hlídání dětí už od 6 měsíců (dětský koutek, mateřská školka)
  • jazykové kurzy
  • závodní stravování
  • možnost ubytování na zaměstnanecké ubytovně
  • možnost dalšího profesního rozvoje prostřednictvím odborných školení, konferencí, seminářů
  • příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
  • zaměstnanecké benefity (využívání sportovišť, bazén, lékařská péče)
K přihlášce do výběrového řízení musí být přiloženy tyto listinné dokumenty: a) stručný životopis b) stručná charakteristika dosavadní odborné činnosti c) doklady o ukončeném vzdělání příp. doklady o odborné způsobilosti a členství v odborných  společnostech, příp. hodnocení z předchozího pracoviště d) seznam publikovaných odborných prací s případnými ohlasy   Výběrové řízení proběhne v prvním kole posouzením doručených listinných dokumentů, v případě konání druhého kola, osobním pohovorem s vybranými uchazeči. O výsledku budou všichni uchazeči informováni nejpozději do 30 dnů od ukončení výběrového řízení. Přihlášku do výběrového řízení doručte nejpozději dne 4. 12. 2020 e-mailem nebo poštou na níže uvedené adresy: Technická univerzita v Liberci Personální oddělení Studentská 1402/2 461 17 Liberec 1 Kontaktní osoba: Ing. Alena Šírková, Personální oddělení e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Výběrové řízení na výše uvedené místo je od 2. 11. 2020 zveřejněno na úřední desce Technické univerzity v Liberci: http://www.tul.cz/uredni-deska/uredni-deska-tul/vyberova-rizeni-volna-mista , na webových stránkách Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické: https://www.fp.tul.cz/uredni-deska/vyberova-rizeni, a na portálu zaměstnanosti MPSV: http://portal.mpsv.cz.