Ekonom(ka) projektů

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.czwww.facebook.com/recetox a www.youtube.com. Na pozici Ekonoma/Ekonomky projektů budete součástí 5členného týmu Projektového oddělení, ve kterém koordinujeme a administrujeme přípravu a realizaci národních a mezinárodních vědeckých projektů centra. RECETOX patří mezi nejúspěšnější české žadatele o granty v programu H2020. V současné době je u nás realizováno 19 H2020 projektů s celkovým rozpočtem 20 mil. euro, projekty národních poskytovatelů v objemu 335 mil. Kč a další připravujeme. Do týmu hledáme zkušeného kolegu nebo kolegyni zaměřeného na ekonomiku mezinárodních projektů. Více o našich projektech na www.recetox.muni.cz/vyzkum/projekty Náplní Vaší práce bude zejména
  • Finanční management mezinárodních projektů
  • Dohled nad ekonomikou svěřených projektů, čerpáním finančních prostředků a sledování plnění finančních ukazatelů
  • Příprava a zpracování podkladů pro finanční reporty
  • Příprava rozpočtů projektů
  • Zodpovědnost za ekonomiku projektu a reporting
  • Spolupráce s řešitelem a koordinátorem projektu během celé doby řešení projektu, auditů a kontrol projektu
  • Příprava a zpracování ekonomických podkladů a dalších výstupů pro projektové oddělení
  • Správa elektronické i fyzické dokumentace projektů
  • Poskytování podpory a ekonomických výstupů řešitelům projektů a spolupracujícím oddělením
Požadujeme
  • VŠ vzdělání ekonomického směru nezbytnou podmínkou
  • Zkušenost s ekonomikou projektů a reportingem v dotačních programech
  • Zkušenost s finanční správou projektů Horizon 2020
  • Pečlivost a smysl pro detail
  • Aktivní, iniciativní a inovativní přístup k řešení pracovních úkolů a ve svěřené agendě
  • Schopnost samostatné práce i práce v týmu
  • Komunikační a prezentační dovednosti
  • Znalost anglického jazyka (min. úroveň B1)
  • Ochotu se vzdělávat
  • Znalost práce na PC MS Office, zejména pokročilá znalost MS Excel a MS Teams
Výhodou
  • Orientace v univerzitním prostředí, případně v dotačních programech
Nabízíme
  • Práci na hlavní pracovní poměr pro prestižní vědecké pracoviště s mezinárodním přesahem a spoluprací
  • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost dalšího školení a vzdělávání
  • Aktivní využití angličtiny
  • Zaměstnanecké výhody: 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba, stravenky nebo zvýhodněné stravování v Menzách MU, příspěvek na penzijní spoření, Multisport karta, slevy na jazykové kurzy MU, v univerzitním kině Scala a v univerzitních knihovnách, výhodné mobilní tarify Vodafone, ad.
  • Místo práce v moderním pracovišti areálu Univerzitního kampusu Bohunice s dobrou dopravní dostupností
  • Nástup možný ihned
Zaujala Vás pozice a chcete se stát členem našeho týmu? Jak se přihlásit Svůj (i) strukturovaný životopis, (ii) krátký motivační dopis a (iii) případný doporučující dopis zasílejte vyplněním e-přihlášky MU v sekci Elektronická přihláška v tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/kariera-na-mu/volna-mista/61874 Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o přijetí.  V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybností o správném jejím odeslání kontaktujte Barboru Chlubnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši reakci! Proces výběru Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce. Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců. Více o nás Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 9 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty. Jsme univerzitou se širokým výzkumným spektrem výzkumných oblastí se silným mezinárodním postavením. Naší misí je poskytovat vzdělávání a výzkum nejvyšší kvality. Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.