Akademický pracovník pro Katedru německých a rakouských studií – 0,5 úvazek – zaměření na německou literaturu, kulturu a právo

Děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na pozici akademického pracovníka / akademické pracovnice se zaměřením na německou literaturu, kulturu a právo pro Katedru německých a rakouských studií Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzita Karlova.

Vybraný uchazeč se zapojí do výuky povinných seminářů k předmětům na bakalářské úrovni a volitelných předmětů pro magisterské studenty v českém a německém jazyce.

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání příslušného směru (politologie, germanistika, mezinárodní vztahy, teritoriální studia, historie, literární vědy, právo)
  • titul Ph.D. v příslušném oboru
  • perfektní znalost němčiny slovem i písmem
  • dobrá znalost polštiny slovem i písmem
  • perfektní znalost češtiny slovem i písmem
  • zkušenost v oblasti odborného výzkumu, publikační činnost
  • zkušenost s psaním a realizací grantových projektů výhodou

Nabízíme:

  • pracovní úvazek ve výši 0,5 (20 hodin týdně) na tři roky s možností prodloužení
  • předpokládaný nástup 1. 8. 2021
  • pracovní náplň: vlastní vědecko-výzkumná činnost, vedení přednášek a seminářů, působení v komisích, vedení studentů a posuzování studentských prací, vnější reprezentace katedry, administrativní činnosti spojené s chodem katedry, koordinace double degree Německá a středoevropská studia

Písemná přihláška musí obsahovat:

  • akademický životopis
  • motivační dopis včetně koncepce výzkumu a výuky (nabídka kurzů a jejich anotace ro konkrétní nabízené místo) – max. 5 stran
  • přehled publikační činnosti za posledních 5 let
  • ukázka psaného textu (publikovaný či nepublikovaný)
  • kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Reakcí na tento inzerát na obsazení pozice dáváte souhlas k tomu, aby Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, se sídlem Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, PSČ 110 01, zpracovávala Vaše osobní údaje pro účely zprostředkování práce. Zpracování osobních údajů se řídí Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a zákonem č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů.