Tajemník/tajemnice fakulty

Děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního (funkčního) místa:

tajemník/tajemnice fakulty.
Předpokládané jmenování do funkce k 1.10.2021.

Jedná se o funkci podle § 32 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách v aktuálním znění.

Rozsah pracovních úkolů a odpovědností tajemníka je vymezen vnitřními předpisy fakulty, zejména Organizačním řádem děkanátu fakulty (Opatření děkana č. 10/2006).

Tato funkce odpovídá pozici COO (Chief Operation Officer).

Náplň práce tajemníka/tajemnice fakulty:

  • řídí hospodaření a vnitřní správu fakulty
  • nakládá s majetkem svěřeným fakultě
  • sestavuje a kontroluje rozpočet fakulty v ročním objemu cca 1,3 mld. Kč, připravuje podklady pro rozdělování finančních prostředků a sleduje jejich čerpání
  • analyzuje činnosti děkanátu a fakulty a spoluvytváří dlouhodobou koncepci jejich ekonomického a administrativního rozvoje
  • spolupracuje na plánování investičních a rozvojových projektů
  • řídí děkanát fakulty - tým 15 vedoucích zaměstnanců (nepřímo podřízeno cca 300 zaměstnanců děkanátu)
  • je strategickým partnerem pro rektorát Univerzity Karlovy a spolupracující nemocnice

Kvalifikační požadavky:

  • VŠ vzdělání (požadovaný titul Ing. nebo Mgr.), výhodou je vzdělaní ekonomického zaměření, základní znalost práva (zejména v oblasti VŠ), personalistiky či IT
  • Zkušenosti z oblasti financování, hospodaření a řízení, s výhodou v oblasti vysokého školství či veřejné správy, popř. zdravotnictví
  • Znalost institucionálního prostředí výhodou
  • Zkušenost s vedením týmů
  • Schopnost koncepční práce při tvorbě rozpočtu
  • Znalost provozního a projektového řízení
  • Schopnost systémové koordinace činnosti a řízení (práce s dalšími týmy a členy vedení fakulty), znalosti procesů vyjednávání výhodou
  • Samostatnost v řešení problémů, tvůrčí a analytické myšlení a schopnosti
  • Aktivní znalost AJ, schopnost vést základní jednání v tomto jazyce ústně i písemně
  • Schopnosti v IT oblasti na vysoké uživatelské úrovni včetně schopnosti zvládnout v krátké době specifické SW
  • Výborné komunikační, vyjednávací a administrativní schopnosti
  • Spolehlivost, vysoké nasazení, zodpovědný přístup
  • Výbornou schopnost časového managementu, odolnost ke stresu
  • Morální a občanská bezúhonnost

Nabízíme:

  • Prestižní práci pro největší lékařskou fakultu v ČR spolupracující s několika špičkovými nemocnicemi v ČR
  • Velmi dobré mzdové ohodnocení včetně zaměstnaneckých benefitů
  • Zodpovědnou, ale zároveň velmi kreativní práci
  • Podporu v dalším vzdělávání a manažerském růstu
  • Příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • Mezinárodní charakter fakulty
  • Zapojení do budování a organizace velkých vědeckých center

Náležitosti přihlášky:

  • Podrobné a strukturované CV
  • Motivační dopis
  • Neověřené kopie o dosaženém vzdělání
  • Výpis z rejstříku trestů (max. 3 měsíce starý ke dni podání přihlášky)
  • Osvědčení spolu s čestným prohlášením - dle z.č. 451/1991 Sb. (kde je nutné, tj. u občanů narozených před 1.12.1971), případně nahrazené čestným prohlášením s pozdějším dodáním Osvědčení
  • Případné doporučující dopisy či odkazy na předchozí 1-2 zaměstnavatele výhodou
  • Případný souhlas se zveřejněním osobních údajů dostupným v elektronické podobě tohoto inzerátu uveřejněné na www. lf1.cuni. cz/úřední deska/Výběrová řízení/2021/Výběrové řízení na obsazení místa tajemníka/tajemnice fakulty (scan originálu)
  • Originály dokladů se předkládají při ústním pohovoru.

Proces výběrového řízení:

Řídí se právními předpisy, zejména Řádem výběrového řízení Univerzity Karlovy. Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru, kde  budou  prezentovat svoje vize a kompetence, včetně dosavadních karierních zkušeností, pro zvládnutí dané pozice.

Pohovor je v odůvodněných případech na žádost uchazeče možné realizovat prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Důvodnost žádosti uchazeče posuzuje a rozhoduje o ní předseda komise.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo, ve výjimečném případě, pracovní pozici bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.

Informace o zpracování osobních údajů na Univerzitě Karlově jsou uvedeny na webových stránkách:

Zpracovatelem osobních údajů je Odgers Berndtson s.r.o., Vlašská 360/6, 118 00, Praha 1

Zasláním přihlášky uchazeč/ka zároveň prohlašuje, že  byl/a  řádně informován/a o zpracování osobních údajů v souladu s nařízením GDPR a že jím/jí poskytnuté osobní údaje jsou přesné a pravdivé.