Technik/technička – Ústav fyziky kondenzovaných látek PřF MUNI

Pracoviště: Ústav fyziky kondenzovaných látek, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně
Pracovní poměr: na dobu určitou s úvodní pracovní smlouvou na 1 rok s vyhlídkou dlouhodobé spolupráce, neakademická pozice
Výše pracovního úvazku: 0,5 až 0,7 FTE (částečný úvazek na 20 až 28 hodin týdně) s možností dalšího navýšení
Předpokládaný termín nástupu: dle domluvy
Počet otevřených pozic: 1
Uzávěrka přihlášek: 15. 8. 2021

O pracovišti
Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 10 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty.
Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40 % výzkumných výsledků univerzity.
Ústav fyziky kondenzovaných látek Přírodovědecké fakulty MU je zaměřen na výzkum fyzikálních vlastností pokročilých materiálů, zejména jejich optické odezvy a strukturních vlastností. Největší pozornost je věnována nízkorozměrným polovodičovým strukturám, vysokoteplotním supravodičům a jiným oxidům přechodových kovů, multivrstvám kov-polovodič-izolátor a organickým polovodičům. Ústav se podílí na výuce základních a specializovaných fyzikálních kurzů, mj. na výuce rozsáhlých praktických kurzů a časti kurzu teoretické fyziky. Na ústavu funguje laboratoř polovodičových technologií s čistými prostorami, používaná především k výukovým účelům.

Popis nabízené pozice

• Servis technologických zařízení (např. pro litografii) v čisté bezprašné laboratoři pro polovodičovou technologii a v jejím zázemí (např. klimatizace, plynové hospodářství)
  • Příprava a údržba zařízení ve fyzikálních laboratořích a v praktikách
  • Výpomoc v pokročilých fyzikálních praktikách
  • Další technická pomoc nezbytná pro chod ústavu

Požadujeme

• Ukončené středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání v oboru elektro
  • Zkouška z vyhlášky 50 (možnost aktualizace zkoušky na fakultě - v září 2021)
  • Technická zdatnost
  • Samostatnost
  • Znalost práce na PC, kancelářské aplikace
  • Angličtina vítána (základní znalost)
  • Případné znalosti v oboru chemie vítány
  • Pozice je vhodná i pro absolventy a technicky zdatné důchodce

Pro podrobné informace k pozici se můžete obrátit na: doc. Petra Mikulíka, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon: 549 49 5886, 776 816 905

Nabízíme

• Zajímavou práci v prestižním univerzitním prostředí
  • Pružnou pracovní dobu
  • Zaměstnanecké výhody (6 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na stravování, Multisport karta, očkování zdarma, slevy na jazykové kurzy, zvýhodněné vstupné do kina Scala, výhodné mobilní tarify Vodafone, dětská skupina-Kampus)

Jak se přihlásit
Vaši přihlášku zasílejte do 15. 8. 2021 prostřednictvím e-přihlášky zde.
Jako součást Vaší přihlášky uveďte následující dokumenty:

• Strukturovaný životopis
  • Doklady o ukončeném vzdělání
  • Celkový přehled dosavadní praxe
  • Jméno a kontakt na referenční osobu (doporučeno)

Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o jejím přijetí.

Proces výběru
Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce.
Pokud se Vám neozveme nejpozději do 10 pracovních dní po oficiálním termínu uzávěrky přihlášek, znamená to, že jsme dali přednost uchazečům, jejichž profil lépe odpovídal našim nárokům kladeným na hledanou pozici.
Vhodní kandidáti budou zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor.
Pravidla pro výběrové řízení fakulty najdete zde.
Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců. Prohlédněte si také Kariérní stránky naší fakulty.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši odpověď!