PhD téma / pozice: Vývoj systému predikce hydrologické bilance v globálním měřítku

Vývoj systému predikce hydrologické bilance v globálním měřítku

Pracoviště: Katedra vodního hospodářství a environmentálního modelování FŽP ČZU v Praze

Anotace:

Cílem práce je vývoj systému pro předpověď hydrologické bilance v globálním měřitku. Systém navazuje na globální předpověď srážek, teploty, půdní vlhkosti a evapotranspirace a pozorované průtoky z databáze GRDC. Tato data budou použita pro kalibraci konceptuálních celistvých, případně semidistribuovaných hydrologických modelů pro povodí GRDC stanic. Tyto modely budou dále disagregovány na zvolené menší jednotky. Předpokládá se zapojení do mezinárodních výzkumných projektů, spolupráce s Akademií věd ČR a serverem Windy.

Popis pozice:

Požadavky a předpoklady:

  • Dokončené vzdělání magisterského stupně v oblasti věd o Zemi (např. klimatologie, environmentální vědy, environmentální modelování, geografie) nebo v oboru zaměřeném na statistické modelování (demografie, statistika, environmentální epidemiologie apod.).
  • Pozice je vhodná pro zájmce/zájemkyně ovládající nadstandardně výpočetní techniku a práci s daty, výhodou je znalost prostředí R.
  • Zájem o téma a ochota učit se.

Nabízíme:

  • Základní doktorandské stipendium 10 tis. Kč/měs. v prvním ročníku s možností růstu na základě plnění studijních povinností.
  • Zapojení do projektů (včetně částečného úvazku).
  • Možnost získání dodatečného stipendia z vlastního studentského projektu podaného v rámci Interní grantové agentury (IGA) FŽP ČZU.
  • Mimořádná stipendia za publikace, pedagogickou činnost a další aktivity nad rámec studijních povinností.
  • V rámci studia se předpokládá aktivní účast na zahraničních stážích, konferencích, letních školách apod.
  • Téma lze v případě zájmu rozšířit nebo modifikovat na základě domluvy.

Datum zahájení studia: říjen 2021.