Postdoc/výzkumník II v oboru molekulární a buněčná biologie

Děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na Katedře biologie a ekologie

• Postdoc/výzkumník II v oboru molekulární a buněčná biologie

Typ systemizovaného místa

• Postdoc/Výzkumník II

Předpokládaný nástup

• 1. února 2022

Výše pracovního úvazku

• 100%

Pracovní smlouva

• doba určitá

Mzdové podmínky

• dle Vnitřního mzdového předpisu OU

• 6 týdnů dovolené
  • 5 dnů volna k léčení

Kvalifikační předpoklady a další požadavky

• absolutorium doktorského studijního programu Biologie nebo příbuzného oboru
  • zkušenosti v oboru Molekulární a buněčná biologie, alespoň 10 publikací v časopisech s impakt faktorem
  • praxe v oboru Bioinformatika vítána
  • práce na výzkumné instituci mimo Českou republiku v celkové délce min. 1 rok
  • znalost AJ na úrovni B2, ostatní jazyky výhodou
  • EU research level: R2 Recognized
  • samostatnost, schopnost práce v týmu

Popis pracovního místa

• Bioinformatická analýza editace RNA (struktury mini a maxikruhů, složení proteinů
  • Transkriptomová analýza vzorců exprese kineplastové RNA
  • Analýza genomů trypanosomatidů (assembly, anotace, počty kopií genů, analýza ploidií)

Požadované dokumenty:

• souhlas se zpracováním osobních údajů
  • profesní životopis s přehledem dosavadní praxe a publikační činnosti
  • motivační dopis
  • kopie dokladů o dosaženém vzdělání

Přihlášky do výběrového řízení obsahující všechny požadované dokumenty zasílejte elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 7. prosince 2021.

První kolo výběrového řízení proběhne bez osobní přítomnosti uchazečů posouzením zaslaných materiálů výběrovou komisí. Druhé kolo proběhne osobním pohovorem v anglickém jazyce.

Děkan fakulty si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu jednání pouze vybrané uchazeče. Zároveň si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče. Výběrové řízení může být na podnět děkana fakulty rovněž zrušeno či opakováno.

• Výběrové řízení bude vedeno v anglickém jazyce.