Ph.D. a Postdoktorální pozice : Molekulární parazitologie

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
přijme zaměstnance na:

Ph.D. a Postdoktorální pozice : Molekulární parazitologie

Mladý výzkumný tým zabývající studiem signálních drah během invaze parazita Babesia do hostitelské buňky nabízí pozici pro PhD studenta a postdoktorální pozici.

Charakteristika výzkumu: Funkční analýza kalcium-dependentních proteinkináz babesií

Babesie patří mezi klíšťaty přenášené parazity infikující řadu živočichů včetně lidí. Patogeneze babesií je dána jejím parazitismem uvnitř červených krvinek – schopností, která je typická také pro příbuzné výtrusovce (Apicomplexa) rodu Plasmodium, původce malárie. Invaze do hostitelské buňky a následné vnitrobuněčné rozmnožování těchto parazitů je řízeno širokým repertoárem molekul včetně kalcium-dependentních proteinkináz (CDPK). Náš výzkum se zaměřuje na výzkum dosud nepopsaných CDPK prvoka Babesia divergens a asociaci těchto enzymů se zásadními biologickými procesy pomocí inovativní platformy specifických genetických manipulací. Komplexní biochemická a funkční charakterizace krevních BdCDPK bude doprovázena jejich cílenou inhibicí prostřednictvím tzv. Bumped Kinase Inhibitors (BKI), abychom mohli vyhodnotit, zda BdCDPK představují potenciální terapeutické cíle.

Rádi se potkáme s člověkem, který :

• má zájem o akademickou dráhu
  • má ukončené magisterské (pro Ph.D.) / doktorské (pro postdoc) vzdělání biologického či chemického směru
  • má analytické schopnosti a motivaci se dále učit a rozvíjet,
  •  je samostatný, komunikativní a  má smysl pro odpovědnost
  • má za sebou praxi v laboratoři a zná základní metody parazitologie a molekulární biologie
  • aktivně ovládá anglický jazyk

Výhodou Vám bude znalost principů editace genomu

Na co se u nás můžete těšit:

•  atraktivní výzkum na pomezí parazitologie a molekulární biologie
  • plně placenou pozici na 3 roky (u Ph.D. pozice zkrácený úvazek umožňující doktorské studium)
  • možnost dalšího vzdělávání dle individuální motivace