Výzkumník/Výzkumnice v oblasti Environmentální genomiky

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.czwww.facebook.com/recetox

.

Pro práci ve vědecké skupině Environmentální genomika https://www.recetox.muni.cz/vyzkum/lide/doc-petra-borilova-linhartova hledáme motivovaného/ou uchazeče/uchazečku o pozici výzkumník/výzkumnice, který/á by posílil/a náš molekulárně genetický tým a podílel/a se na řešení výzkumných projektových úkolů.

Nabízíme pestrou práci v přátelském mezinárodním kolektivu špičkového pracoviště, flexibilní pracovní dobu a možnost získání nových zkušeností.

Náplní Vaší práce bude zejména

• iniciativa a podílení se na přípravě nových výzkumných projektů
  • příprava publikací
  • práce v molekulárně biologické laboratoři a laboratorní management
  • zacházení se vzorky a jejich zpracování
  • analýza a interpretace získaných dat
  • účast a aktivní prezentace na pravidelných schůzkách výzkumné skupiny
  • účast na projektových schůzích, konferencích a seminářích
  • dodržování termínů pro dodání výsledků a textů pro publikační výstupy
  • vedení bakalářských a magisterských studentů, dohled nad prací doktorandů a výuková činnost

Požadujeme

• Vzdělání VŠ, Ph.D. v oboru Biochemie, Molekulární biologie, Všeobecné lékařství, nebo příbuzném oboru
  • Znalost molekulárně biologických metod (PCR, sekvenování apod.), patofyziologie člověka, toxikologie, mikrobiologie a genetiky
  • Zkušenost v molekulárně biologické, mikrobiologické, biochemické či embryologické laboratoři
  • Komunikativní AJ
  • Výhodou je zkušenost mimo akademické prostředí, zkušenost s vedením laboratoře, publikační aktivita, kontakty v odborné veřejnosti zabývající se reprodukčním zdravím
  • Ochotu učit se, samostatnost, spolehlivost a schopnost pracovat týmu

Nabízíme

• Práci na hlavní pracovní poměr pro prestižní vědecké pracoviště s mezinárodním přesahem a spoluprací
  • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost dalšího školení a vzdělávání
  • Aktivní využití angličtiny
  • Zaměstnanecké výhody: 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba s možností práce z domova, příspěvek na stravování ve formě stravenkového paušálu, příspěvek na penzijní spoření, Multisport karta, slevy na jazykové kurzy MU a v univerzitních knihovnách, výhodné mobilní tarify Vodafone, ad.
  • Místo práce v moderním pracovišti areálu Univerzitního kampusu Bohunice s dobrou dopravní dostupností

Zaujala Vás pozice a chcete se stát členem našeho týmu?

Jak se přihlásit

Svůj (i) strukturovaný životopis, (ii) krátký motivační dopis a (iii) případný doporučující dopis zasílejte vyplněním e-přihlášky MU v sekci Elektronická přihláška v tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/kariera-na-mu/volna-mista/66979

Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o přijetí.  V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybností o správném jejím odeslání kontaktujte Barboru Chlubnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní pohovor.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši reakci!

Proces výběru

Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců.

Více o nás

Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 9 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty. Jsme univerzitou se širokým výzkumným spektrem výzkumných oblastí se silným mezinárodním postavením. Naší misí je poskytovat vzdělávání a výzkum nejvyšší kvality.

Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.

Prohlédněte si také Kariérní stránky našeho výzkumného centra.