Odborný pracovník/Odborná pracovnice v oboru metagenomiky

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.cz, www.facebook.com/recetox

.

Pro práci ve výzkumné infrastruktuře Laboratoře analýzy mikrobiomu (https://www.recetox.muni.cz/sluzby/centralni-laboratore-recetox/laboratore-analyzy-mikrobiomu) hledáme motivovaného uchazeče/uchazečku na pozici odborný pracovník/odborná pracovnice v oboru metagenomiky, který/á by zajistil/a chod infrastrukturní laboratoře a posílil/a náš tým. Nový kolega/nová kolegyně bude odpovědný/á za administrativu spojenou s chodem infrastruktury, za metagenomické analýzy včetně designu metodik a jejich provedení a bude se podílet na interpretaci výsledků.

Nabízíme pestrou práci v přátelském mezinárodním kolektivu špičkového pracoviště, flexibilní pracovní dobu a možnost kariérního růstu. Pozice je vhodná i pro osoby na/po rodičovské dovolené a absolventy.

Náplní Vaší práce bude zejména

 • Práce se základními i pokročilými technikami metagenomických i diagnostických analýz – po zaškolení schopnost samostatné práce za využití moderních molekulárních technik, zejména sekvenace druhé a třetí generace a qPCR
 • Podílet se na vyhodnocování a interpretaci dat a přípravě analýzy nukleových kyselin
 • Laboratorní management, supervize studentů v laboratoři
 • Administrativa a organizace projektů a psaní průběžných/závěrečných zpráv
 • Účast a aktivní prezentace vlastních vědeckých výsledků na pravidelných schůzkách výzkumné skupiny a také na projektových schůzích, konferencích, seminářích a workshopech

Požadujeme

 • Vzdělání přírodovědného nebo medicínského směru (nebo obdobných) v úrovni magisterského nebo doktorského stupně
 • Vysoká úroveň znalostí v oblasti mikrobiologie a molekulární biologie
 • Znalost AJ umožňující komunikaci při odborné práci, prezentaci ústních sdělení a přípravu odborných publikací v impaktovaných časopisech
 • Nezbytná je pečlivost a svědomitost při laboratorní práci i administrativní činnosti
 • Komunikační dovednosti a profesionální vystupování, schopnost jasného a přesného vyjadřování, vytrvalost při překonávání technických obtíží
 • Ochotu učit se, samostatnost, spolehlivost a schopnost pracovat v týmu

Výhodou

 • Zkušenosti v mikrobiologické či molekulárně biologické laboratoři
 • Zkušenosti s laboratorním managementem
 • Předchozí publikační a projektová činnost

Nabízíme

 • Práci na hlavní pracovní poměr pro prestižní vědecké pracoviště s mezinárodním přesahem a spoluprací
 • Prostor pro osobní a odborný růst, možnost dalšího školení a vzdělávání
 • Aktivní využití angličtiny
 • Zaměstnanecké výhody: 6 týdnů dovolené, flexibilní pracovní doba s možností práce z domova, příspěvek na stravování ve formě stravenkového paušálu, příspěvek na penzijní spoření, Multisport karta, slevy na jazykové kurzy MU, v univerzitním kině Scala a v univerzitních knihovnách, výhodné mobilní tarify Vodafone, ad.
 • Místo práce v moderním pracovišti areálu Univerzitního kampusu Bohunice s dobrou dopravní dostupností
 • Nástup možný ihned

Zaujala Vás pozice a chcete se stát členem našeho týmu?

Jak se přihlásit

Svůj (i) strukturovaný životopis, (ii) krátký motivační dopis a (iii) případný doporučující dopis zasílejte vyplněním e-přihlášky MU v sekci Elektronická přihláška v tomto odkaze: https://www.muni.cz/o-univerzite/kariera-na-mu/volna-mista/68160

Po úspěšném odeslání Vaší přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o přijetí.  V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybností o správném jejím odeslání kontaktujte Barboru Chlubnou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši reakci!

Proces výběru

Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců.

Více o nás

Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice, s 9 fakultami, více než 5000 zaměstnanci a 30 000 studenty. Jsme univerzitou se širokým výzkumným spektrem výzkumných oblastí se silným mezinárodním postavením. Naší misí je poskytovat vzdělávání a výzkum nejvyšší kvality.

Přírodovědecká fakulta MU, hrdý nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.

Prohlédněte si také Kariérní stránky našeho výzkumného centra.