Odborný pracovník/pracovnice pro monitoring a analýzy účasti České republiky v programech mezinárodní spolupráce ve VaV

Hledáme posilu do našeho týmu NICER (Národní informační centrum pro evropský výzkum) Technologického centra AV ČR na pozici „Odborný pracovník/pracovnice pro monitoring a analýzy účasti České republiky v programech mezinárodní spolupráce ve VaV“

Jaká bude Vaše náplň práce?

  • monitorovat a analyzovat dopad účasti ČR v rámcových programech EU
  • zpracovávat studie analyzující jednotlivé aspekty české účasti v těchto programech pro potřeby státní správy či pro potřeby jednotlivých institucí

Co požadujeme?

  • VŠ vzdělání (nejlépe technického, přírodovědného nebo ekonomického charakteru)
  • Především samostatnost, otevřenost, důslednost a zodpovědnost
  • Analytické a kritické myšlení
  • Kreativní a inovátorský přístup k práci
  • Schopnost samostatně si rozvrhnout práci a dodržovat smluvené termíny
  • Schopnost komunikace se zahraničními kolegy a institucemi
  • Práci na plný úvazek!

Co budete pro svou práci nutně potřebovat?

  • Aktivní znalost anglického jazyka
  • Velmi dobrou znalost SW pro základní zpracování a analýzu dat: MS EXCEL, MS ACCESS
  • Schopnost publikovat analyzované výsledky v odborných studiích a časopisech

Bude skvělé, když budete umět:

  • Pracovat s SQL databázemi (PostgreSQL)
  • Využívat statistický SW pro pokročilejší analýzu dat: nejlépe SPSS, JASP případně jiný statistický SW
  • Vizualizovat data pokročilejším způsobem např. PowerBI apod.

Co bude Vaší výhodou při výběru vhodné(ho) uchazeče(ky)?

  • Předchozí zkušenosti v analytické pozici
  • Zkušenost a zájem o oblast vědy, výzkumu a inovací a znalost výzkumného a inovačního prostředí v ČR a EU
  • Orientace v metodách hodnocení VaV (scientometrie, impact assessment) a příslušných informačních zdrojích
  • Zkušenost s přípravou analytických zpráv a dokumentů

Co Vám nabízíme?

  • HPP na dobu neurčitou
  • Příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv spolupracovníků
  • Možnost dalšího specializovaného vzdělávání a účasti v mezinárodních projektech
  • Služební notebook a telefon
  • Příspěvek na stravování.