Postdoktorand / Postdoktorandka v oblasti pokročilé optické mikroskopie

Skupina Molekulového modelování v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR hledá na kratší pracovní úvazek (dle dohody až do 50%) postdoktoranda/postdoktorandku do projektu zaměřeného na pokročilou optickou mikroskopii.

Pracovní náplň:

Pozorování molekulárních procesů buněčné signalizace technikami pokročilé optické mikroskopie, zpracování a vyhodnocování mikroskopických dat, práce s tkáňovými kulturami, případně příprava konstruktů DNA.

Požadujeme:

Ukončené Ph.D. studium v oboru fyziologie, biochemie, molekulární biologie, biofyzika nebo obdobném, anglický jazyk, a zkušenosti s konfokální či jinou pokročilou fluorescenční mikroskopií. Výhodou budou zkušenosti s molekulární biologií a práce se savčími tkáňovými kulturami.

Nabízíme:

  • práci ve významné, mezinárodně uznávané vědecké instituci
  • dobré platové podmínky a zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost využití rekreačních objektů zaměstnavatele a d.)

Jak se přihlásit:

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR / ÚOCHB je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.