Akademický pracovník – Výzkumné pracoviště ekonomiky a managementu přírodních zdrojů

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

V souladu s § 77 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně doplnění dalších přepisů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších přepisů a Řádu výběrového řízení pro obsazování míst akademických pracovníků Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích vypisují výběrové řízení na obsazení míst akademických pracovníků:

Výzkumné pracoviště ekonomiky a managementu přírodních zdrojů

Akademický pracovník – asistent (Ing./Mgr.), odborný asistent (Ph.D.), docent, profesor.

Profilace:

• Mikroekonomie.
  • Makroekonomie.

Požadavky

• Vzdělání, resp. akademická kvalifikace odpovídající pracovnímu zařazení (Ing./Mgr., Ph.D., doc., prof.)
  • V případě akademického pracovníka – asistenta (Ing./Mgr.) je nezbytné probíhající studium Ph.D., nebo ochota studium zahájit.
  • Aktivní znalost anglického jazyka.
  • Osobní zaujetí pro nové poznání v pedagogické a výzkumné činnosti.
  • Motivace a ochota se zapojovat do přípravy a řešení projektů výzkumných a rozvojových.
  • Motivace a ochota publikovat v odborných časopisech a na odborných konferencích.
  • Samostatnost, flexibilita, inovativní přístup k řešení problémů.
  • Schopnost týmové práce.
  • Analytické myšlení, kreativita, pečlivost.
  • Občanská a morální bezúhonnost.

Nabízíme

• Možnost zvyšování kvalifikace a podpora v tomto procesu (Ph.D., doc., prof.).
  • Úvazek 100%.
  • Vlastní výzkum s naší maximální podporou. Podpora při přípravě projektů, odborných vědeckých článků.
  • 8 týdnů dovolené.
  • Dotované stravování.
  • Flexi passy/Příspěvek na penzijní připojištění.
  • Možnost výjezdů v rámci programu Erasmus +.
  • Mateřská škola pro děti zaměstnanců.
  • Mzdové ohodnocení od 29 400,- Kč do 70 000,- Kč (podle mzdových tříd akademických pracovníků a dohodnuté výši osobního příplatku).

Náplň práce:

• Přímá účast na zabezpečení studijních programů, výuka přednášek/seminářů, garance specializovaných předmětů (zkoušení, vedení kvalifikačních prací).
  • Spoluúčast při modernizaci stávajících studijních programů.
  • Participace na přípravě/výuce kurzů pro veřejnost.
  • Příprava a zapojení se do řešení rozvojových/výzkumných/mezinárodních projektů.
  • Příprava odborných článků.
  • Zapojení do mezinárodní spolupráce v oblasti tvůrčí a pedagogické činnosti.
  • Řešení zakázek pro podniky a organizace z praxe.

Termín nástupu: možno ihned, nebo záleží na domluvě.

Požadované doklady pro všechny pozice:

• Přihláška do výběrového řízení
  • Strukturovaný profesní životopis
  • Ověřené kopie dokladů o absolvování vysoké školy, resp. dokladů o dosažených hodnostech a titulech,
  • Výpis z rejstříků trestů (ne starší 3 měsíců),
  • Přehled dosavadní pedagogické praxe a praxe v oboru
  • Přehled publikační, prezentační a vědecko-výzkumné činnosti.

Informace o pozicích:

• Místo pracoviště: Okružní 517/10, 370 01 České Budějovice

Nemanická 436/7, 370 01 České Budějovice

• typ pracovního poměru: Práce na plný nebo částečný úvazek,
  • délka pracovního poměru: Na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení,
  • typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
  • mzdový tarif: 27 000 – 50 000 Kč (dle pracovního zařazení), možný osobní příplatek,
  • požadované vzdělání: podle pozice – vysokoškolské 3. stupně (Ph.D.), výjimečně vysokoškolské 2. stupně (Mgr., Ing.),
  • požadované jazyky: angličtina,
  • nabízíme: 8 týdnů dovolené, dotované stravování, mateřská školka, flexi pass/příspěvek na penzijní připojištění,
  • možnost výjezdů v rámci programu Erasmus+

Termín podání přihlášky: do 2.6.2022