Technik/Technička laboratoře

O pracovišti

Masarykova univerzita je moderní, dynamickou a v České republice nejžádanější univerzitou, s 10 fakultami, více než 5000 zaměstnanci/zaměstnankyněmi a 30 000 studenty/studentkami, širokým spektrem výzkumných oblastí a silným mezinárodním postavením. Jsme největším akademickým zaměstnavatelem v Jihomoravském kraji.

Přírodovědecká fakulta MU, nositel ocenění HR Excellence in Research Award udělovaného Evropskou komisí, je výzkumně orientovanou fakultou, nabízející vysokoškolské vzdělání úzce spojené se základním i aplikovaným výzkumem a středoškolským vyučováním věd: matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o Zemi. Jsme nejproduktivnější vědeckou jednotkou Masarykovy univerzity a generujeme přibližně 40% výzkumných výsledků univerzity.

RECETOX je ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který realizuje výzkum, vývoj, výuku a expertní činnost v oblasti znečištění prostředí toxickými látkami a zkoumání jejich vlivu na člověka a zdraví. Více o nás na www.recetox.muni.cz/kariera/kariera-na-recetoxu a www.facebook.com/recetox.

Popis nabízené pozice

Do výzkumného týmu dr. Ivy Sovadinové hledáme pracovníka/pracovnici pro zajištění výzkumných projektových úkolů. Pozice je vhodná i pro osoby po rodičovské dovolené, absolventy nebo končící studenty.

Pracovní náplní je zejména:

• Práce s tkáňovými kulturami savčích buněk, včetně práce s pluripotentními kmenovými buňkami a 3D kultivacemi.
  • Charakterizace vlastností buněk a zájmových biomarkerů v in vitro systémech (světelná a fluorescenční mikroskopie, změny genové exprese, biochemické a imunochemické testy).
  • Realizace toxikologických experimentů ve výzkumných projektech.
  • Spolupráce při zajištění technického provozu laboratoře a kultivace kmenových buněk.

Požadujem

• Vzdělání VŠ (Mgr./Ing.) v oborech chemie, biochemie, biologie nebo příbuzných
  • Zkušenosti s prací v laboratoři (in vitro kultivace savčích buněk, RT-qPCR).
  • Pečlivost a svědomitost, schopnost plánování a organizace vlastního času
  • AJ min. B1 pro denní komunikaci s kolegy a práci s vědeckými články
  • Ochota učit se a v práci aktivně využívat nové poznatky.

Pro podrobné informace k pozici se můžete obrátit na: Jiří Dobeš, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon: 549 49 3268.

Nabízíme

• Prostor pro osobní a odborný růst, možnost realizovat se a podílet na zlepšování našich procesů
  • Aktivní využití angličtiny
  • Zajímavou práci v prestižním univerzitním prostředí s mezinárodním přesahem a spoluprací
  • Pružnou pracovní dobu
  • Zaměstnanecké výhody (6 týdnů dovolené, penzijní připojištění, stravenkový paušál, možnost stravování v menzách MU, Multisport karta, bezplatná očkování, slevy na jazykové kurzy, zvýhodněné vstupné do kina Scala, výhodné mobilní tarify Vodafone, dětská skupina-Kampus)

Jak se přihlásit

Vaši přihlášku zasílejte do 10.7.2022 prostřednictvím e-přihlášky zde.

Jako součást své přihlášky uveďte následující dokumenty:

• Strukturovaný životopis
    Motivační dopis

Po úspěšném odeslání přihlášky obdržíte automatické emailové potvrzení o jejím přijetí. V případě problémů s vyplněním e-přihlášky či pochybnostech o jejím správném odeslání nás kontaktujte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Proces výběru

Příchozí přihlášky budou pečlivě posouzeny v souladu s principy Evropské charty a Kodexu pro výzkumné pracovníky. Výběrová kritéria: (i) soulad s požadavky na profil uchazeče uvedenými výše (ii) zaslání všech dokumentů požadovaných v přihlášce.

Pokud se Vám neozveme nejpozději do 10 pracovních dní po oficiálním termínu uzávěrky přihlášek, znamená to, že jsme dali přednost uchazečům, jejichž profil lépe odpovídal našim nárokům kladeným na hledanou pozici.

Vhodní kandidáti budou zváni na osobní nebo online pohovor.

Pravidla pro výběrové řízení fakulty najdete zde.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a snažíme se vytvářet pracovní prostředí uspokojující individuální potřeby všech zaměstnanců. Prohlédněte si také Kariérní stránky našeho výzkumného centraKariérní stránky naší fakulty.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši odpověď!