Odborný asistent – Katedra informatiky

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

přijme zaměstnance na nově vytvořenou pracovní pozici

Odborný asistent (Vědecko-pedagogický pracovník)

Náplň práce

  • Podíl na výuce odborných předmětů na Katedře informatiky (KI);
  • Podíl na přípravě akreditačních materiálů;
  • Příprava a garantování vlastních předmětů zapadajících do koncepce a zaměření studijních programů garantovaných KI;
  • Vedení a oponování kvalifikačních prací;
  • Účast na státních závěrečných zkouškách a obhajobách kvalifikačních prací bakalářského a magisterského stupně (po schválení vědeckou radou fakulty);
  • Vlastní vědecko-výzkumná činnost kopírující odborné zaměření oddělení robotiky a embedded systémů či 3D modelování a aditivní výroby;
  • Podíl na výstupech vědecko- výzkumné činnosti KI;
  • Účast na grantových a projektových aktivitách KI včetně jejich přípravy.
  • Podíl na propagačních aktivitách KI a fakulty.

Požadujeme

  • Dokončené magisterské/inženýrské studium na vysoké škole technického směru, ideálně s orientaci v některém z oborů: informatika, kybernetika, elektrotechnika či příbuzném;
  • Minimální praxe 2 roky v oboru, působení ve vědecko-výzkumných projektech výhodou ;
  • Aktivní znalost programovacích jazyků zkušenosti s implementací vlastních algoritmů i knihoven (min. Python);
  • Znalost operačních a informačních sytémů;
  • Znalost AJ slovem a písmem minimálně na úrovni B2; německý jazyk výhodou.
  • Samostatnost a aktivní přístup;
  • Komunikační dovednosti a bezproblémové vystupování před posluchači;

Výhodou Vám bude:

  • Již dokončené Ph.D. studium obdobného zaměření,V případě bez Ph.D. je nutná ochota doktorské studium během prvních 2 let od nástupu zahájit;
  • Trpělivost, ochota učit se novým věcem, pečlivost, zodpovědnost.
  • Časová flexibilita a ochota cestovat po ČR i do zahraničí.

Nabízíme

  • garance evropských standardů daných Evropskou chartou pro výzkumníky, https://euraxess.ec.europa.eu/euraxess/charter-code-researchers
  • tvůrčí svoboda, podpora profesního a osobního rozvoje
  • 100% pracovní úvazek, smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • flexibilní pracovní doba 8 týdnů dovolené, výkonnostní odměny dle karierního řádu fakulty.
  • příspěvek na stravování, zvýhodněné mobilní tarify a bankovní služby, Microsoft Office zdarma do soukromých zařízení, možnost využití univerzitní školky
  • jazykové a zaměstnanecké kurzy
  • startovací ubytování při relokaci z jiného regionu
  • v případě velmi kvalitních výsledků předchozí publikační činnosti či výsledků aplikovaného výzkumu možnost nástupního bonusu.