Olomoucká univerzita připravila den otevřených dveří, se zájemci o studium se setká online

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) se představí zájemcům o studium prostřednictvím online dne otevřených dveří. Ten se koná tento pátek 3. prosince a zapojí se do něj všech osm fakult nejstarší moravské univerzity.

Pro návštěvníky připravily fakulty zajímavý online program s řadou novinek, jeho součástí jsou informační streamy, chatovací platformy, videa či podcasty. Zájemci se na online dnu otevřených dveří seznámí nejen s podmínkami přijetí či průběhem studia, ale i s vyučujícími a studenty.

Kompletní program je k dispozici nejen na stránkách fakult, ale přehledně rovněž na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který nabízí 3D prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je i přehledný průvodce přihláškou ke studiu a kompletní seznam osmi set nabízených kombinací studijních programů.

„Na virtuální podobu dne otevřených dveří jsme i se zkušenostmi z loňska dobře připraveni. Zájemci o studium tak o nic nepřijdou, fakulty pro ně připravily skvělý program i v online prostředí. Přestože tedy nebudeme moci zájemce přivítat osobně v prostorách univerzity, pevně věřím, že připravený online program pro ně bude informačně zajímavý a že atmosféru univerzitního města zažijí v příštím akademickém roce už jako naši studenti,“ uvedl Martin Procházka, rektor Univerzity Palackého v Olomouci.

Osm fakult UP nabídne program v online podobě, jediná cyrilometodějská teologická fakulta zpřístupní svůj program také prezenčně ve své budově v Univerzitní ulici s tím, že tato část dne otevřených dveří se uskuteční v omezené formě a za dodržení všech aktuálně platných epidemických opatření.

Na webu Univerzitní město zájemci najdou také 3D prohlídky kolejí, menz či knihoven a mohou využít i akční slevu v univerzitním e-shopu. K dispozici mají rovněž katalog studijních programů, ve kterém můžou najít vysněný obor podle svých zájmů, preferované formy studia či klíčových slov, nebo aplikaci Studuj na UP. Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční 3. prosince od 8 do 14 hodin, bude k dispozici na webu i po jeho skončení.

Univerzita Palackého v Olomouci každoročně eviduje až 32 tisíc přihlášek ke studiu. Ty mohou zájemci podávat na většinu studijních programů do 15. března. Minulé online dny otevřených dveří UP navštívilo v den akce až pět tisíc zájemců, uchazečský web navštíví za celý rok přes 140 tisíc uživatelů. Letos získal web univerzitnimesto.cz nejlepší ocenění ve své kategorii v rámci PR cen Lemur; vznikl jako součást propracované online kampaně směrem k zájemcům o studium na UP, s nimiž se loni kvůli epidemickým omezením nebylo možné setkávat.