Pro autory

Časopis Universitas publikuje kvalitní texty psané poutavou formou, které se týkají oblasti vědy, vzdělávání, výzkumu, vysokého školství a akademického života. Nejde o odborný recenzovaný vědecký časopis, není tedy možné poskytnout prostor ani pro texty s poznámkami pod čarou.

Máte-li zájem o publikování v Universitas, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Konečná délka textu je vždy výsledkem dohody mezi editorem a autorem textu a liší se podle typu textu a daných rubrik. Pokud editor provedl v textu zásahy, vidí je autor vždy před publikováním textu.

Aktuality

Krátké zprávy ze světa vysokoškolského vzdělávání, českého i zahraničního, aktualizované týdně, zahrnují i informace o úspěších vědců. Rozsah jednoho textu se pohybuje okolo 2500 znaků.

Téma

Hlavní text, tzv. analýza, který se vždy věnuje detailně jedné oblasti a zahrnuje rozsáhlou hloubkovou analýzu na dané téma. U hlavního analytického textu se obvykle pohybuje mezi 10–18 tisíci znaků (počítáno s mezerami).

Pokud máte námět na téma, pošlete prosím stručnou anotaci (okolo 2000 znaků) na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Komentáře

Texty se vztahují k hlavnímu, analytickému článku v rubrice Téma, a jsou tedy většinou reakcí na dané téma. Rozsah textů je variabilní, ve většině případů se pohybuje okolo 4–5000 znaků (počítáno s mezerami).

Pokud byste rádi publikovali již hotový komentář k danému tématu, napište prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Osobnost

Rozhovory s významnými osobnostmi vědy a výzkumu, jejichž vliv a názory přesahují domovské instituce či dokonce hranice České republiky a jejichž příběhy jsou inspirativní pro širokou veřejnost, jsou zpracovávané redakcí Universitas. Rozsah se obvykle pohybuje okolo 12 tisíc znaků.

Přečetli byste si rádi o konkrétní osobnosti? Vaše tipy posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.