Zlínská animátorka naučí celý svět veslovat. Zdarma a online

Správně veslovat se nyní díky videu animátorky Zuzany Bahulové ze zlínské Univerzity Tomáše Bati může naučit kdokoli na světě. Zadarmo a online. Zatím s komentářem v angličtině, ale další jazyky se chystají. Nový spot, který je zveřejněný na YouTube, iniciovala Mezinárodní veslařská federace FISA.

Grafičku a animátorku Zuzanu Bahulovou působící na Univerzitním institutu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oslovila federace veslařů i proto, že je bývalá aktivní veslařka.

K práci na spotu si přizvala někdejší spolužáky ze zlínské univerzity, kteří působí ve studiu Bare Bear. „Aby výuková animace působila co nejvěrohodněji, vycházelo se ze skutečných rozměrů a parametrů lodě a vesel, abychom stanovili správný poměr postavy – avatara – a plavidla. Určení zlatých póz a jejich zobrazení ve 3D prostoru bylo dalším krokem, aby celý pohyb veslaře byl plynulý a přirozený,“ popisuje animátorka.

Výukové video je nyní volně dostupné na Youtube, zatím v anglické verzi. Autoři ovšem už pracují na dalších jazykových verzích: španělské, francouzské a čínské, později snad i německé. A pokud bude ze strany FISA zájem, jsou připraveni vytvořit i video pro nepárové veslování.

Pro Zuzanu Bahulovou jde již o několikátou zakázku ze světa sportu. Navrhovala třeba olympijské kombinézy pro běloruské, maďarské a německé veslaře na olympiádě v Londýně, v Riu v jí navržených kombinézách veslovali Bulhaři a Nigeřané. V loňském roce pak vytvořila kombinézy pro jamajské bobistky, v nichž závodily na olympiádě v Pchjongčchangu.

„Naše práce je důkazem toho, že ve Zlíně se dá dělat animace pro celý svět. A je symbolické, že filmový průmysl ve Zlíně vznikl pro tvorbu edukativních filmů, což je nyní i případ našeho videa,“ uzavírá Zuzana Bahulová.