Univerzita Palackého bude na začátku září hostit České akademické hry

Na počátku září se do Olomouce sjedou sportovci a sportovkyně z českých vysokých a vyšších odborných škol, aby změřili síly v disciplínách devatenáctého ročníku Českých akademických her. Hostitelem tradiční multisportovní studentské soutěže pořádané Českou asociací univerzitního sportu je již potřetí Univerzita Palackého. Registrace účastníků je možná do 15. srpna.

Organizátoři očekávají ve dnech 2. až 7. září účast až 1 800 studentů a studentek, kteří se utkají ve dvaadvaceti sportech o titul akademického mistra/mistryně ČR, mimo jiné v atletice, plavání, vodním slalomu a sjezdu, judu, orientačním běhu, fotbalu nebo volejbalu.

„Hry připravujeme v plném rozsahu, ale počítáme i s omezenými variantami podle aktuálně platných protiepidemických opatření. Nicméně věříme tomu, že se i díky posunutí termínu na konec léta podaří soutěže, které se původně měly konat již vloni v červnu, uspořádat,“ uvedl předseda organizačního výboru her Pavel Háp z katedry sportu Fakulty tělesné kultury UP.

Sportovci se k účasti mohou přihlašovat do 15. srpna, a sice prostřednictvím tělovýchovných pracovišť na svých školách. Českých akademických her se mohou zúčastnit studenti všech v ČR akreditovaných vysokých nebo vyšších odborných škol, kteří se prokážou platným dokladem o studiu, případně na základě dopisu potvrzujícího přijetí ke studiu i úspěšní uchazeči, kteří studium zahájí v akademickém roce 2021/2022.

Kompletní obecné propozice i předpisy jednotlivých sportů a stejně tak i další potřebné informace jsou k dispozici na webu Českých akademických her. Aktuality z příprav a později i průběhu her je možné kromě webu sledovat i na Facebooku.

Univerzita Palackého je spolupořadatelem Českých akademických her potřetí v historii této studentské sportovní události. Na hry úspěšně v Olomouci zorganizované v letech 2005 a 2015 měla navázat již vloni v červnu, kvůli epidemii koronaviru byl ale devatenáctý ročník přesunut na letošní rok.