Test čichu, hra na netopýra i vědecká show. Noc vědců v Pardubicích

Pro rodiny s dětmi ale i pro všechny nadšence vědy a zákonitostí přírody je určena letošní Noc vědců. Tradičně a naživo vás na ni zve Univerzita Pardubice, která tentokrát otevře v pátek 30. září prostory Fakulty chemicko-technologické v kampusu v Polabinách.

Všemi smysly, to je letošní téma celé akce, na které můžete od 16 do 22 hodin prozkoumat taje vědy a techniky s vědeckými popularizátory ze všech sedmi fakult univerzity.

Molekulární gastronomie a pokusy přímo v chemických laboratořích, kreativní jedlé umění s restaurátory, zdravotnický test čichu a zraku v 3D brýlích. To vše čeká návštěvníky v prostorách Fakulty chemicko-technologické a částečně na Dopravní fakultě Jana Pernera. V atraktivním programu popularizátorů vědy ze všech sedmi fakult univerzity se zájemci dozví také, jak je to se smysly strojů nebo jaké je to být netopýrem.

Svoji nezapomenutelnou vědeckou show rozjede v 18 hodin Michael Londesborough. Chybět nebude ani soutěž pro návštěvníky o speciální ceny Noci vědců.  

Vstup na akci je zdarma. Pro návštěvníky je zajištěna okružní autobusová linka, která je dopraví přímo do kampusu Univerzity Pardubice. Informace najdete na webu www.nocvedcu.cz nebo v univerzitní facebookové události.. Program všech akcí v republice je možné zdarma stáhnout v mobilní aplikaci Noc vědců na Google Play.