Jaké jsou současné výzvy českých vysokých škol v evropském kontextu naznačí konference

Odpovědi na otázku, co přináší členství v EU českým univerzitám, nabídne zítřejší dopolední diskuse na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Do debaty se zapojí odborníci z českých vysokých škol i zástupce Úřadu vlády. Diskusi bude možné sledovat online 19. října od 10:30 na YouTube kanálu UTB. Debata je součástí konference Aktuální výzvy českých vysokých škol v evropském kontextu, kterou pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Celodenní konference bude pokračovat přednáškou Dopady energetické krize na ekonomickou situaci v Evropě, kterou povede ekonom České spořitelny a člen Národní ekonomické rady vlády Petr Zahradník. Přednáška se koná od 13:00 do 15:00 hodin ve Wichterleho sále v budově Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně v Mostní ulici 5139.

Třetí akcí je pak přednáška na další z aktuálních témat současnosti. O Ukrajinských uprchlících v České republice bude přednášet Robert Stojanov z Mendelovy univerzity v Brně. Zúčastnit se jí můžete na Fakultě logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti od 12:00 do 14:00 hodin (Studentské náměstí, modrá budova, posluchárna P1).

Konference je pořádána pod záštitou ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka.