Point One nastartoval podnikání už desítkám studentů ČZU. Nyní otvírá nové prostory a přináší řadu vylepšení

Nové prostory, web, logo i způsob práce. Podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity Point One prošel významnou proměnou. Ta přináší členům unikátní podmínky k práci a ještě kvalitnější inkubační program.

Inkubátor již pomohl desítkám studentů. Mezi jeho úspěšné absolventy patří firmy jako je JoTio Tech, Dogsie, Účetní mentoring či Cakeland Cupcakes nebo Envirostyl. V současnosti inkubovanou firmou je například i společnost Herba Fabrica, městská farma, která se zabývá hydroponickým pěstováním mikrobylinek a sídlí v holešovickém Vnitrobloku. „Naším hlavním posláním je transfer myšlenek do reality. Zaměřujeme se především na oblasti jako je ekologie, řemesla, potraviny či sociální vztahy,“ vysvětlila manažerka inkubátoru Klára Palasová. Mezi další cíle patří rozvíjení a podpora dlouhodobě udržitelného podnikání.

Od letošního roku navíc inkubátor zažil mnoho změn a právě otvírá zbrusu nové, zrekonstruované a rozšířené prostory. „Nyní máme k dispozici nově dvě kompletně vybavená patra. Členům tak můžeme nabídnout dílnu, co-workingové prostory, kanceláře či kuchyň, kde si můžou cokoliv uvařit či vyzkoušet nové produkty,“. Inkubátor je také vybaven profesionální audiovizuální a počítačovou technikou, různorodým softwarem, 3D tiskárnami a dalším hi-tech vybavením. Pro členy je otevřen 24/7.

Proměnou prošel i samotný inkubační proces. Členem Point One se může stát student či absolvent ČZU, ale prakticky i kdokoliv další se zájmem rozvíjet své vlastní podnikání a to v oblastech zmíněných výše. K dispozici jsou tři inkubační programy v závislosti na tom, v jakém vývojovém stadiu se start-up nachází. Přihlásit se může i projekt, který je teprve ve fázi nápadu, musí být ale dobře promyšlený s jasnou vizí.   

 

Příběh úspěšného člena:

O práci se dřevem uvažoval Tomáš Heller, absolvent Fakulty tropického zemědělství, dlouhou dobu. „Při studiu na ČZU jsem se rozhodl spojit s podnikatelským inkubátorem. I díky tomu tak mohla vzniknout moje značka Tea Tom,“ popsal Tomáš Heller. Zabývá se výrobou dřevěných čajových táců

a doplňků pro relaxační rituály, vše vyrábí ručně s odkazem k japonským řezbářským technikám. „Myslím, že bez mého rozhodnutí stát se členem Point One, by má značka nikdy nevznikla,“ dodal Tomáš.

 

Point One

rok vzniku 2014

aktuální počet zaměstnanců: 7 členů týmu a kolem 20 lektorů a mentorů

aktuální počet členů (projektů): 36