Noc vědců ve Zlíně zve na obrazy vytvořené AI, únikovku nebo sloní zubní pastu

Tématem letošní Noci vědců je tajemství a není tajemstvím, že i letos si Univerzita Tomáše Bati připravila bohatý doprovodný program pro malé i velké kutily a badatele. Návštěvníky čeká 6. října například posezení ve fakírském křesle, poznávání mikrosvěta lidského těla či virtuální reality.

V budově fakulty technologické se mohou návštěvníci těšit na ukázky ze všech vědních oborů, kterým se univerzita věnuje – od polymerů, životního prostředí, robotů a virtuální reality až k uměleckým a humanitním disciplínám. Kromě toho zažijí přednáškový Science Café maraton, sekci krátkých Pecha Kucha prezentací, projekci filmů z aktuálního ročníku festivalu Academia Film Olomouc či workshopy v laboratořích.

Zkrátka nepřijdou ani mladší účastníci, kteří vyrazí na bohatý program otrokovického Experimentaria a kreativní dílny ROBOTA. Malí kutilové si vyzkouší například laserovou řezačku, speciální „opilecké“ brýle, budou si moct vyrobit sloní zubní pastu nebo dokonce usednou do fakírského křesla.

V budově rektorátu zlínské univerzity si návštěvníci a návštěvnice zahrají únikovku, při které zároveň objeví tajemství univerzitní knihovny. Dále je čeká výstava obrazů, které vytvořila umělá inteligence. A jak vznikaly, to poodhalí komentovaná prohlídka. Večer završí v atriu rektorátu koncert česko-slovenské jazzové a bluesové legendy Petera Lipy s kapelou.

Kompletní zlínský program a seznam institucí do letošní Noci vědců zapojených najdete na www.nocvedcu.cz.