Máte podnikatelský nápad? Univerzita Palackého hledá Podnikavé hlavy

Univerzita Palackého nabízí zájemcům pomoc s rozjezdem podnikání. Podnikavého ducha by podle organizátorů z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci neměla zastavit ani současná pandemie, proto nabízejí online konzultace s mentory. Stejnou formu bude mít i finále soutěže. Přihlášky je možné podávat do 18. května.

„Jsem si jist, že situace, v níž jsme se tak nenadále ocitli, je pro skutečné podnikavé povahy výzvou, a nikoli brzdou. Nás rozhodně nezastaví a stejně jako v předchozích letech se moc těším na nové nápady a podnikavce, kteří se s námi pokusí realizovat své nápady a sny,“ řekl ředitel Vědeckotechnického parku UP Roman Jurečka a připomněl, že jako odměnu a pobídku pro vítěze v letošním roce univerzita nabízí ceny v hodnotě 288 000 korun.

Nejlepší podnikatelský záměr získá finanční odměnu 70 000 korun a věcné ceny. Autor vítězného nápadu se může po dobu jednoho roku těšit také na bezplatné využívání vlastní kanceláře ve VTP UP, kde bude moci realizovat svůj nápad, a 10 hodin konzultačních služeb měsíčně.

Soutěž pořádá VTP UP již pojedenácté a zájemci se mohou hlásit na stránkách do 18. května. Do 12:00 je potřebné zaslat požadované dokumenty a podnikatelský záměr. Před jeho sepsáním je možné nápad konzultovat s mentory na VTP UP a poradit se s nimi i o přípravě ostatních písemných podkladů. V současné době však pouze online. Konzultaci si mohou začínající podnikatelé domluvit e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

„Na všechny účastníky se již velmi těšíme. Účastí v soutěži Podnikavá hlava nemáte co ztratit, můžete jedině získat,“ připomíná manažerka soutěže Jitka Zmítková.

Podnikavá hlava probíhá pod záštitou a za finanční podpory Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera Komerční banky, a. s. Spolupořadatelem soutěže je OK4Inovace.

Podrobné informace o soutěži naleznete zde.