ČVUT získalo certifikaci pro svůj nový respirátor, výroba může začít

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, který je součástí ČVUT v Praze, předal ministerstvu zdravotnictví prvních patnáct kusů prototypu respirátoru „CIIRC RP95-3D“, který byl v pátek úspěšně certifikován jako ochranná polomaska s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3. Během víkendu je přímo při práci vyzkoušel zdravotnický personál pražské nemocnice Na Homolce.

S výrobou masky na speciálních 3D tiskárnách se může začít, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch již podepsal memorandum o spolupráci. Cílem je v co nejkratší době dostat co nejvíce kusů především do nemocnic. Proces je koordinován ve spolupráci s vládní agenturou CzechInvest, která mimo jiné pomohla výrazně urychlit proces certifikace tohoto pokročilého respirátoru.

CIIRC ČVUT začal s vývojem nového ochranného prostředku před týdnem. Tým výzkumníků, zapojených do evropského centra excelence RICAIP, se zaměřil na vývoj respirátoru tisknutelného na 3D tiskárnách technologií MJF (MultiJet Fusion). To, co za normálních okolností trvá měsíce, se podařilo vyřešit za sedm dní.

V úzké spolupráci s vládní agenturou CzechInvest a dalšími partnery se podařilo připravit model CIIRC RP95, který získal certifikaci jako ochranná polomaska třídy FFP3 s vyměnitelnými externími filtry. Masku lze používat opakovaně a na 3D tiskárnách vyrábět kdekoli na světě.

„ČVUT pracuje na několika programech, které napomáhají k řešení současné krize. Vyvíjíme a budeme vyrábět plicní ventilátory, celoobličejové masky FFP3, vyvíjíme robota automatizujícího PCR testy na koronavirus, mícháme velké množství dezinfekčního prostředku pro IZS a vyvinuli jsme respirátor s ochranou lepší, než FFP 3, který jde do výroby. Všechny vývojové projekty se chystají během několika dní do výroby a jsem rád, že projekt respirátoru již ze startovní čáry vyrazil a s výrobou začal,“ říká rektor školy Vojtěch Petráček.

„Od začátku bylo cílem co nejrychleji vytvořit kompletní profesionální výrobek, který bude plně funkční a vyhoví přísným normám,“ shrnul zadání Vladimír Mařík, vědecký ředitel CIIRC ČVUT.

„Ochrannou masku, kterou vyvinuli v CIIRC ČVUT, vítáme. Je to řešení, které může pomoci ochránit nejohroženější pracovníky v terénu. Domluvili jsme se s CIIRC ČVUT a zapojenými dodavateli, že nám do konce týdne dodají 600 kusů těchto masek,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Od začátku dubna pak 500 kusů denně. Zároveň s tím vyvíjejí způsob, jak navýšit kapacitu výroby až na deset tisíc kusů denně. Všechny zapojené subjekty pracují na bázi dobrovolnosti, hradit budeme jen výrobní materiál na 3D tisk.“

Memorandum o spolupráci podepsali ministr zdravotnictví a rektor ČVUT Vojtěch Petráček i se spolupracující start-up společností ČVUT Trix Connection, která je, stejně jako je to obvyklé u předních zahraničních univerzit, pověřena zajistit spolupráci s výrobními podniky a dovést výzkum k úspěšnému uvedení do praxe.

„Podařilo se nám připravit model, který umožní rychlé použití,“ vysvětlil vedoucí Testbedu pro Průmysl 4.0 Pavel Burget. „Na tom, aby mohla obratem začít výroba, spolupracujeme s řadou partnerů. Škoda Auto poskytla o víkendu svoje kapacity a vytiskla první zkušební várku. Firma 3D Tech pomohla s vývojem formy pro silikonové těsnění. Společnost 3Dees Industries připravila výrobní sestavu a pomohla s protypovou sérií,“ doplnil.

Agentuře CzechInvest se podařilo zkontaktovat výrobce externích filtrů, českou firmu Sigma Group z Lutína. O víkendu tak byla týmu CIIRC ČVUT předána první zásilka filtrů přímo z rukou generálního ředitele CzechInvestu Patrika Reichla. „SIGMA Výzkumný a vývojový ústav v Lutíně vyrábí filtry s univerzálním závitem, na které je polomaska upravena. Z našeho pohledu je důležité i to, že se jedná o domácího výrobce. S vedením firmy budeme koordinovat další postup, aby byly zajištěny dodávky v odpovídajícím počtu.“

„V průběhu vývoje masky jsme museli řešit celou řadu problémů, pomáhaly nám konzultace s ostatními experty. Například do optimalizace provedení výdechového ventilu ze silikonu se zapojil tým Františka Macha z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni,“ přiblížil poslední náročné dny Alexandr Lazarov z 3D laboratoře CIIRC ČVUT.

Vzhledem k tomu, že technologií MJF disponuje v Česku jen omezený počet pracovišť, zaměřují se nyní vědci na úpravu respirátoru pro masovou výrobu formou vstřikování plastů. To navýší kapacitu a značně rozšíří okruh firem, které se budou moci do výroby zapojit. „Naším dalším úkolem pro nejbližší dny je dokončit variantu umožňující sériovou výrobu,“ uvedl Vít Dočkal, vedoucí Projektové kanceláře CIIRC ČVUT. „Věříme, že díky této nové řadě bude možné v České republice zajistit výrobu až 10 tisíc kusů za den.“

Do dalšího vývoje se také zapojí Česká kardiologická společnost. Další informace budou uveřejňovány na www.ciirc.cvut.cz/covid.