Diskuse: Dokáže GA ČR správně vyhodnotit špičkové výzkumné projekty?

Je odborná úroveň členů panelů Grantové agentury ČR dostatečná? Posílilo by panely větší zapojení vědců působících mimo ČR? Jaké jsou klíčové předpoklady pro úspěšnou práci v hodnoticích panelech? Těmito a další otázkami se bude 19. října zabývat seminář Hodnotitelé a hodnocení: panely GA ČR očima bibliometrie.

Diskuse se bude konat 19. října od 16 do 18 hodin v budově CERGE-EI, v Praze 1, Politických vězňů 7, místnost č. 402, a zároveň také online.

Na semináři představí Martin Srholec z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR novou studii Publikační výkonnost panelistů Grantové agentury ČR (2019–2021). Analýza se zabývá tím, nakolik vědecké výsledky členů hodnoticích panelů GA ČR potvrzují jejich vědeckou erudovanost pro hodnocení návrhů Standardních projektů GA ČR. Pomocí bibliometrických nástrojů porovnává publikační výkonnost členů panelů a řešitelů jimi hodnocených projektů. 

V diskusním panelu vystoupí předseda Grantové agentury ČR Petr Baldrián a prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost Univerzity Karlovy Ladislav Krištoufek.

Na seminář je třeba se předem přihlásit vyplněním formuláře na webu https://bit.ly/registrace_seminar. Zaregistrovaní účastníci předem dostanou link se vstupem do online místnosti.